פעילויות העמותה

הלב הפועם של העמותה אלו הפעילויות שלנו, במהלכן מקבלים החניכים ובני משפחותיהם הזדמנות לרגעים מיוחדים, אשר ילכו איתם לכל החיים. גם המתנדבים שלוקחים חלק בפעילויות השונות, מושפעים רבות מהנתינה וכך יוצאים כל הצדדים נשכרים.

קייטנות

במהלך החופשות מקיימת העמותה מגוון קייטנות, המותאמות לגילים שונים ולצרכים השונים של הילדים. הקייטנות כוללות לינה ופעילויות ייחודיות. במערך הקייטנות משולבים החונכים – נוער בנימין, המלווים בצמוד כל חניך וחניכה. הקשר האישי עם החונכים משמעותי מאד לילדים ומספק להם חברה ותחושה של שווה בין שווים.

שבת משפחות

אחת לשנה מתקיימת שבת חווייתית באולפנת עפרה הכוללת סדנאות העשרה ולמידה להורים ופעילויות לכל המשפחה. המפגש של כל המשפחות יחד עם צוות העמותה, נותן תחושה כלל משפחתית לכל הנוכחים והשותפים. השיתוף ההדדי, השיחות וההבנה שאתה לא לבד – נותנות למשפחות את הכוח.

קהילות מארחות

לאורך השנה מתקיימים סופי שבוע חוויתיים, בהם מתארחים החניכים אצל קהילות ביישובי בנימין. הקהילה, בהובלת הנוער בישוב, מארגנת שבת אירוח לעשרות חניכים. הישוב כולו מתגייס למשימה ועוטף אותם באהבה.

לב איו״ש

פרויקט 'לב איו"ש' מספק הזדמנות נדירה לבוגרים מעל גיל 18, עם צרכים מיוחדים, להשתלב בשירות בצה"ל. 
הבוגרים, מקבלי השירות, נקלטים כמתנדבים ומגיעים אחת לשבוע לשירות במדים, בתוך המרחב של אוגדת איו"ש. 
הם מבצעים עבודות נדרשות במינהלת האוגדה ומשולבים כתף אל כתף עם החיילים בבסיס.  זוהי חוויה ייחודית עבורם והם חשים חלק מהמרקם החברתי של מדינת ישראל.  נוצרים קשרי אחווה ורעות עם החיילים המשרתים באוגדה והזדמנויות מרגשות, המאפשרות להם לקחת חלק בטקסים ובאירועים המתקיימים באוגדה.  השירות בצה"ל הוא נדבך משמעותי בהעצמה האישית של כל מקבל שירות ואפשרות אמיתית להיות חלק מהרקמה האנושית של עם ישראל.

נבחרות כדורסל

נבחרת הכדורסל של לב בנימין, בהובלה של המאמן בועז קשי, משתתפת בטורניר של 'נבחרות מיוחדות', המגיעות ממסגרות שירות נוספות ברחבי ירושלים. הנבחרת כבר הוכיחה את יכולותיה וזכתה בגביע המקום הראשון בליגה!!
הנבחרת נפגשת מדי שבוע לאימונים אינטנסיבים.
הפעילות מביאה שמחה גדולה למשתתפים ותורמת לבריאותם.
חיבור אמיתי של גוף ונפש, המביא טוב לכולם.

מערך חונכות אישית

פרויקט חונכות אישית מעניק לחניכים מסגרת חברתית תומכת ומלווה. במסגרת החונכות זוכה כל חניך בחונך אישי והם נפגשים אחת לשבוע. כיום יש עשרות חונכויות אישיות פעילות בחבל בנימין. המפגש החוויתי מתרחש בבית הילד או בסביבתו הקרובה. הקשר בין החונך לחניך מגביר את תחושת השייכות ומעודד צמיחה אצל שני הצדדים.