פעילויות העמותה

הלב הפועם של העמותה אלו הפעילויות שלנו, במהלכם מקבלים החניכים ומשפחותיהם הזדמנות לרגעים מיוחדים אשר ילכו איתם לכל החיים. גם המתנדבים שלוקחים חלק בפעילויות השונות מושפעים רבות מהנתינה וכך יוצאים כל הצדדים נשכרים.

קייטנות

במהלך החופשות מקיימת העמותה מגוון קייטנות המותאמות לגילאים שונים ולצרכים השונים של הילדים. הקייטנות כוללות לינה וכוללות פעילויות ייחודיות. במערך הקייטנות משולבים החונכים, נוער בנימין, המלווים בצמוד כל חניך וחניכה. הקשר האישי עם החונכים משמעותי מאד לילדים. מספק להם חברה. תחושה של שווה בין שווים.

שבת משפחות

אחת לשנה מתקיימת שבת חווייתית באולפנת עפרה הכוללת סדנאות העשרה ולמידה להורים ופעילויות לכל המשפחה. המפגש של כל המשפחות יחד עם צוות העמותה נותן תחושה כלל משפחתית לכל הנוכחים והשותפים. השיתוף ההדדי, השיחות וההבנה שאתה לא לבד נותנת למשפחות את הכוח.

קהילות מארחות

לאורך השנה מתקיימים סופי שבוע חוויתיים בהם מתארחים החניכים אצל קהילות בישובי בנימין. הקהילה, בהובלת הנוער בישוב, מארגנת שבת אירוח לעשרות חניכים. הישוב כולו מתגייס למשימה ועוטף אותם באהבה.

קפה בלב

מיזם קבוצות ההורים עובד בהתאם לצרכים העולים מן השטח. המפגשים הם הזדמנות להעשרה של ידע, תמיכה והכרות עם אנשי מקצוע מגוונים מהתחום. ההורים אשר ילדיהם שותפים לפעילויות העמותה זוכים להזדמנות להעשיר את הידע לצד משענת ואוזן קשבת.. אנו מאמינים כי שיתוף והדדיות בין המשפחות לעמותה יוצר קשר חם ומשמעותי.

מערך חונכות אישית

פרוייקט חונכות אישית מעניק לחניכים מסגרת חברתית תומכת ומלווה. במסגרת החונכות מוצמד לכל ילד חונך אישי והם נפגשים אחת לשבוע. כיום יש 60 חונכויות אישיות פעילות בכל רחבי חבל בנימין. מפגש חוויתי פעם בשבוע עם מתנדב. המפגש מתרחש בבית הילד או בסביבתו הקרובה. הקשר בין החונך לחניך מגביר את תחושת השייכות ומעודד צמיחה אצל שני הצדדים.