מערך תעסוקה

תעסוקה מטפחת תחושת ערך עצמי ויצרנות. עבודה היא נדבך מרכזי בחייו של בוגר עם מוגבלויות. 

מדי יום משתלבים בוגרים מעל גיל 21 במערך התעסוקה של לב בנימין. חלקם משתלבים בקהילה בעבודות שונות ברחבי בנימין והאזור.  וחלקם משתלבים בעבודה בקפיטריה החברתית, במטבח המבשל ובמערך אריזת המזון.

הם חשים שווים ומשמעותיים בחברה. זוכים לשכר על עמלם וגאים בתוצרת שלהם. "גדולה מלאכה שמכבדת את בעליה"

תעסוקה בקהילה

בוגרים המתאימים לשילוב במקומות עבודה בקהילה, זוכים להכשרה וליווי בתהליך זה.
הם נהנים מליווי תומך של עובדת סוציאלית מטעם העמותה, היוצרת את החיבורים הנדרשים בין המעסיק לעובדים. 
 

קפיטריה חברתית

הקפיטריה החברתית פועלת בתוך אולפנת עפרה ופתוחה לקהל הרחב. הקפיטריה המזמינה, המעוצבת בטוב טעם, מגישה מטעמים לסועדים ויוצרת הזדמנות למפגש ישיר של בוגרי העמותה עם החברה סביב. ניתן להזמין ארוחות, קינוחים ושלל מטעמים הנעשים ביד אוהבת בניצוחה של השפית והקונדיטורית של העמותה. רבים הבאים לקיים ישיבת צוות או מפגש רעים באווירה המיוחדת שבקפיטריה.

מטבח מבשל

המטבח המבשל הוא חלק מהמערך התעסוקתי לבוגרים מעל גיל 21. המטבח אחראי על הכנת המזון למעון השיקומי, למועדונית ולכל צרכי האירוח של לב בנימין. במטבח רוכשים העובדים מיומנויות בתחום הבישול והקונדטוריה ממנהלות מטבח מקצועיות המלוות את צעדי ההכשרה שלהם עפ"י תוכנית אישית המותאמת לכל עובד.

העובדים במטבח נהנים מסביבת עבודה מעצימה, חוויתית המפתחת כישורי חיים ומספקת הנאה ואתגר כאחד. 

מפעל עבודה שיקומי

העבודה במע"ש כוללת אריזת מזון ומוצרים עבור מגוון חנויות בליווי צמוד של צוות מקצועי המכשיר אותם למיומנויות אלו. העבודה במע"ש מספקת לעובדים מסגרת תעסוקתית המקדמת את יכולותם ומתגמלת כספית. העובדים חשים יצרנים, משמעותיים ושותפים
           למסגרת עבודה כשאר בני גילם.